Kim jest Szymon Słowik?

Specjalista SEO

Od kilkunastu lat gromadzę wiedzę i doświadczenie jako specjalista SEO. Pracowałem dla agencji interaktywnej, startupów, współtworzyłem dział marketingu międzynarodowej firmy technologicznej, działałem jako freelancer, audytor, trener, a dzisiaj doradzam jako niezależny konsultant oraz prowadzę własne firmy w branży optymalizacji i pozycjonowania stron. Współtworzę w nich procesy, dostarczam know-how, wdrażam innowacje. Chętnie pomogę i w Twojej.

Przedsiębiorca

Jestem założycielem renomowanej butikowej agencji SEO takaoto.pro. Odpowiadam w niej za kwestie strategiczne, szkolenia a także badania i rozwój. Jestem również współtwórcą firmy Tarantula SEO, w której odpowiadam między innymi za rozwój produktu w oparciu o potrzeby rynku oraz edukację klientów w zakresie link buildingu.

Praktyk dzielący się wiedzą

Uważam, że warto podnosić świadomość SEO na rynku, czego efektem są między innymi artykuły na moim blogu. Interesuję się nie tylko pozycjonowaniem, ale także szeroko pojętym marketingiem i strategią w biznesie. Jestem także współautorem książek „Projektowanie strategii marki” pod red. Macieja Tesławskiego oraz „SEO Playbook” pod red. Sławka Czajkowskiego.

Posiadam również wieloletnie doświadczenie jako wykładowca, które zdobywałem między innymi na AGH w Krakowie i Collegium Da Vinci w Poznaniu. Chętnie występuję na konferencjach – miałem przyjemność opowiadać o marketingu, optymalizacji i pozycjonowaniu na największych scenach w Polsce.

Wybrane publikacje:

Porozmawiajmy

Jeśli chcesz szukasz specjalisty SEO do poprowadzenia Twojego projektu, chcesz porozmawiać, umówić się na konsultacje lub omówić inne możliwości współpracy (szkolenia, wypowiedzi w mediach, udział w konferencjach etc.), napisz do mnie!

Posłuchaj wywiadów i podcastów z moim udziałem:

Moja historia – o budowaniu agencji, usługach SEO i rozwoju jako specjalista:

O przyszłości AI i SEO:

O prowadzeniu agencji SEO:

O rozpoczynaniu kampanii i audytach:

Ekspert SEO musi posiadać wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie w rozwiązywaniu problemów technicznych i procesowych. Aby podejmować skuteczne działania, musi również efektywnie się komunikować z partnerami i rozumieć biznes. Porozmawiajmy, a przekonasz się, że spełniam wszystkie te warunki.

Prowadzę obecnie dwa kluczowe projekty. Pierwszy to takaoto.pro (marka w 2022 r. obchodzi 10-lecie). To kilkunastoosobowy zespół specjalistów SEO i content marketingu, z którym z sukcesami obsługujemy szereg kampanii dla renomowanych klientów - często liderów swoich branż. Drugi to Tarantula SEO - firma oferująca link building na expirkach oparty na szeregu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i procesowych.

Przez kilka lat prowadziłem wykłady na kierunkach Marketing Internetowy oraz Social Media & Content Marketing na AGH w Krakowie oraz na kierunku Nowy Marketing na Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Certyfikaty

Oprócz tego, że jestem specjalistą i konsultantem SEO, przez długi czas byłem także certyfikowanym specjalistą Google Ads i Google Analytics, a moja firma posiadała przez jakiś status Partnera Google. Wycofałem się jednak z prowadzenia kampanii PPC, aby skupić się przede wszystkim na doradztwie SEO i pozycjonowaniu (gdzie także wykorzystuję zdobytą wcześniej wiedzę analityczną i marketingową). Informuję o tym, gdyż wiem, że niektóre firmy zwracają uwagę na tego typu kwestie w kontekście przetargów lub dokumentacji projektów szkoleniowych.

Certyfikat Google Analytics

Certyfikat Google AdWords z reklamy w sieci wyszukiwania

Certyfikat eMarketing Institute: SEO

Certyfikat Google: tworzenie stron mobilnych

Certyfikat Google: sprzedaż rozwiązań cyfrowych

Certyfikat Hubspot: inbound marketing

Certyfikat Hubspot: content marketing

    Porozmawiajmy o SEO!

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.