Konsultacje SEO dla firm

Szymon Słowik

Masz pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Pozwól, że Ci doradzę...

Jak prowadzę konsultacje SEO:

 1. Wysyłasz zapytanie.
 2. Mailowo ustalamy szczegóły - muszę rozumieć, jaki problem mamy do rozwiązania.
 3. Ustalamy, czy same konsultacje online będą wystarczające żeby rozwiązać problem, czy potrzebne będzie szersze podejście (szczegółowa analiza konkurencji, audyt SEO).
 4. Załatwiamy formalności i dostępy (np. NDA, jeśli jest konieczne; dostęp do Google Search Console).
 5. Potwierdzam zakres czasowy i tematyczny konsultacji.
 6. Umawiamy się na rozmowę wideo via Google Meet.
 7. Po przeprowadzonych konsultacjach przesyłam podsumowanie, które może być skrótem rekomendacji, jakimś zestawieniem danych lub odesłaniem do źródeł wiedzy, usług etc.

W praktyce bardzo często wymiana 1-2 maili wystarcza, aby dograć wszystkie detale i w ciągu paru dni od przesłanego zapytania przeprowadzić spotkanie.

Kto i kiedy powinien korzystać z konsultacji SEO

Konsultacje SEO sprawdzają się w zasadzie w dwóch przypadkach:

 1. Masz smykałkę do marketingu i technologii. Z powodzeniem samodzielnie pozycjonujesz swój serwis, ale jesteś w punkcie, w którym potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Dotychczasowe metody nie przynoszą rezultatów. Potrzebujesz aktualizacji wiedzy na poziomie strategicznym lub też rozwiązania bardzo konkretnego problemu.
 2. Reprezentujesz dużą firmę, dla której współtworzysz strategię. Musisz zadecydować o alokacji budżetu, dowiedzieć się, która ścieżka rozwoju będzie optymalna dla Twojej organizacji i sektora, w którym działasz.

Nie jest to usługa dla osób, które nie mają doświadczenia w SEO i chcą się go nauczyć od podstaw.

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje, ale docelowo chcesz powierzyć działania SEO zewnętrznemu partnerowi, to daj od razu znać wysyłając zapytanie. Być może znajdziemy dla Ciebie bardziej adekwatne rozwiązanie niż konsultacje.

Dlaczego ja?

Oto kilka powodów, dla których warto ze mną pracować.

Umiejętnie przekazywana wiedza

Świadczę usługi doradcze z zakresu SEO od 12 lat. Feedback, który otrzymuję utwierdza mnie w przekonaniu, że potrafię w sposób klarowny i efektywny przekazywać wiedzę. Oprócz konsultacji prowadzę także szkolenia, występuję na dziesiątkach konferencji, a także, przez parę lat byłem wykładowcą na trzech kierunkach studiów podyplomowych (między innymi na AGH).

Zrozumienie biznesu i sytuacji klienta

Jestem praktykiem. Mam za sobą ponad 100 projektów realizowanych jako freelancer, konsultant SEO, a także założyciel agencji takaoto.pro. Rozmawiam z marketerami, e-commerce managerami, właścicielami małych firm, jak i dyrektorami działów marketingu w korporacjach. Efektem jest szerokie spektrum doświadczeń i zrozumienie perspektywy klienta. Uważam, że empatia w konsultingu jest równie ważna, co wiedza i doświadczenie.

Możliwość kontynuacji współpracy w dowolnej skali

Konsultacje SEO bardzo często są jedynie początkiem drogi, której celem jest efektywne pozycjonowanie. Podczas konsultacji wskazuję szereg rozwiązań, które można implementować samodzielnie lub rozwijając swój dział in-house SEO. Jednak w przypadku wielu firm optymalnym rozwiązaniem jest outsourcing kampanii SEO. Wspólnie - dzięki zrozumieniu potrzeb Twojej firmy lub zespołu - możemy więcej. Twoja strategiczna wizja, wsparta moim doradztwem oraz możliwościami mojego zespołu, to bardzo często optymalna ścieżka rozwoju. Mój zespół to ekipa doświadczonych profesjonalistów wyposażonych w narzędzia i co równie ważne - procesy sprawdzone w boju.

  Porozmawiajmy o SEO!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.