Blog o SEO i marketingu

Zapraszam do lektury moich artykułów o marketingu internetowym, a przede wszystkim o SEO, czyli pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych pod kątem Google.

Szymon Słowik

semWAW #2 - zapowiedź wydarzenia

Już 22 marca 2024 Campus Google w Warszawie po raz drugi będzie gościł wyjątkowe wydarzenie skierowane do entuzjastów marketingu cyfrowego, specjalistów SEO/SEM oraz przedstawicieli biznesu – semWAW #2.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Link building - linki w pozycjonowaniu

Pozyskiwanie linków do własnej strony z zewnętrznych witryn, znane jako linkowanie lub link building, jest kluczowe dla osiągnięcia wysokiej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Baza linków na start

Rozpoczynają projekt SEO warto od początku mieć na uwadze, że bez link buildingu daleko nie zajedziesz. Pozyskiwanie linków w odpowiedniej ilości i jakości trzeba odpowiednio zaplanować.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Czy w Google Search Console można znaleźć listę niezindeksowanych stron?

Google Search Console jest narzędziem przydatnym w identyfikowaniu problemów z indeksacją, ale na pewno nie jest wystarczające.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Długość w treści w SEO - analiza 10 przypadków na przestrzeni 6 lat

Jestem zdania, że długość treści w SEO nie ma znaczenia. Jednak to bardzo daleko idące uproszczenie. Liczy się liczba poruszonych wątków istotnych dla tematu, a to przekłada się na długość treści. Kluczowe jest dopasowanie do intencji, które czasem z kolei może oznaczać preferowanie krótszej formy – szybkiego dostarczenia informacji.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Czy Google blokuje indeksację tekstów AI? Test indeksowania artykułów tworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Spotkałem się z opinią, że Google nie indeksuje tekstów generowanych AI. Postanowiłem wykazać, że jeśli inne progowe warunki techniczne i jakościowe są spełnione, teksty stworzone przez sztuczną inteligencję mogą być indeksowane w ciągu paru godzin.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

Branding i SEO

Podnieś Widoczność Swojej Marki: Opanowanie SEO Brandingu dla Mocnej Obecności W dzisiejszym cyfrowym świecie, doskonała obecność online jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu. Ale jak jednocześnie zwiększyć świadomość swojej marki i wzmocnić jej tożsamość? Przedstawiamy branding SEO, podejście łączące optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych z efektywnymi strategiami budowania marki dla maksymalnego wpływu.
Zobacz więcej
Szymon Słowik

URL w SEO - wpływ adresów na pozycjonowanie

Adres URL (Uniform Resource Locator) to podstawowy element identyfikujący każdą stronę internetową. Jego rola w SEO (Search Engine Optimization) jest kluczowa, ponieważ to pierwszy element, który roboty wyszukiwarek analizują podczas indeksowania strony.
Zobacz więcej

    Porozmawiajmy o SEO!

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.